I.T Experts Forum
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Πρόσφατα Θέματα
» [Παιχνίδι Φόρουμ] Μετρήστε μέχρι το 1000
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τρι Σεπ 01, 2020 10:22 am από studio814™

» Γενική Συνομιλία
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Παρ Ιουλ 24, 2020 12:25 am από Van-Helsing

»  ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Ενημερώσεις του Mozilla Firefox
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Δευ Σεπ 10, 2018 9:27 pm από Van-Helsing

» Καλησπέρες
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Πεμ Μάης 24, 2018 2:07 pm από atozak

» Τι κάνετε τώρα;
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Σαβ Μάης 19, 2018 3:11 pm από atozak

» προσοχή φόλες
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Κυρ Μάης 06, 2018 4:49 pm από atozak

» Καλημέρες
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Παρ Μάης 04, 2018 11:44 am από atozak

» Καληνύχτες
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τρι Φεβ 27, 2018 12:57 am από Van-Helsing

» Γενικά χρήσιμα προγράμματα για τον υπολογιστή
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Παρ Φεβ 02, 2018 12:55 am από Van-Helsing

» [Review] [Freeware] Acronis Ransomware Protection Free
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Παρ Φεβ 02, 2018 12:43 am από Van-Helsing

» [Review] Unboxing Crucial SSD BX300 480GB
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Πεμ Δεκ 28, 2017 1:28 pm από Van-Helsing

» Ποιά θα είναι η επόμενη αναβάθμιση του υπολογιστή σας;
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Πεμ Δεκ 28, 2017 12:33 pm από Van-Helsing

»  ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ Αναβαθμίσεις του Φόρουμ
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τετ Δεκ 20, 2017 10:48 pm από Van-Helsing

» [Review] Unboxing Kingston SSD UV400 120GB
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Πεμ Δεκ 14, 2017 10:44 pm από Van-Helsing

» [Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τετ Δεκ 06, 2017 9:38 pm από Van-Helsing

» [Review] [Freeware] 360 Total Security
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Κυρ Δεκ 03, 2017 10:16 pm από DarkRooM

» Ας συστηθούμε!!!!
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Παρ Δεκ 01, 2017 12:41 am από Van-Helsing

» [Παιχνίδι Φόρουμ] Ποιό τραγούδι ακούτε τώρα;
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τρι Νοε 28, 2017 12:52 am από Van-Helsing

» [Παιχνίδι Φόρουμ] Πείτε μας ποιά ταινία βλέπετε τώρα;
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τετ Νοε 22, 2017 10:58 pm από Van-Helsing

» Γενική συζήτηση για τη μνήμη RAM
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Clock-10Τρι Οκτ 17, 2017 6:26 pm από Van-Helsing

Οι φίλοι μου
Οι κορυφαίοι χρήστες σε επισήμανση
@Van-Helsing (30)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@atozak (27)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@skouliki (19)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@Luffy. (8)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@DarkRooM (6)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@fouls (4)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@Scarlet D. (3)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@HERMAN® (1)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 
@GAMS (1)
[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_m10[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Poll_c10 


[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Δευ Νοε 20, 2017 2:56 pm

[Review] Οι καλύτεροι servers για φιλοξενία αρχείων σε cloud 2017 Cloud10
Οι καθημερινές μας ανάγκες πλέον για πρόσβαση στα έγγραφα μας και γενικότερα στα αρχεία μας έχουν αυξηθεί με την επέλαση των φορητών μας συσκευών. Έτσι κάνοντας μια έρευνα για servers που παρέχουν υπηρεσίες cloud δωρεάν και συνδρομητικές εντόπισα αρκετές και σας τις παραθέτω παρακάτω προκειμένου να τις δείτε, να τις αξιολογήσετε και γιατί όχι να τις χρησιμοποιήσετε για προσωπική σας χρήση.

Ας προσθέσω και μερικές εφαρμογές για cloud file hosting:


  1. Mega Αποκτήστε χώρο 50 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  2. pCloud Αποκτήστε χώρο 20 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  3. MediaFire Αποκτήστε χώρο 10 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  4. Dropbox Αποκτήστε χώρο 2 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  5. Box Αποκτήστε χώρο 10 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  6. FlipDrive Αποκτήστε χώρο 10 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  7. Google Drive Αποκτήστε χώρο 10 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  8. OneDrive Αποκτήστε χώρο 5 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  9. HiDrive Αποκτήστε χώρο 5 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  10. Yandex Disk Αποκτήστε χώρο 10 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  11. Sync Αποκτήστε χώρο 5 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  12. Hubic Αποκτήστε χώρο 25 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  13. Jump Share Αποκτήστε χώρο 2 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  14. My Drive Αποκτήστε χώρο 100 MB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  15. 360 Cloud Drive Αποκτήστε χώρο 360 GB - 10 TB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.
  16. Amazon Drive Αποκτήστε χώρο 5 GB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας.


  #Top #Cloud #Servers #File #Hosting #2017

I.T Experts Forum
solomon fi
solomon fi
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Βαθμοί : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2017
Ηλικία : 22

Δημοσίευσηsolomon fi Δευ Νοε 27, 2017 6:10 pm

Προσωπικά μου αρέσει το Dropbox.
Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Δευ Νοε 27, 2017 10:30 pm

Εγω προσωπικά χρησιμοποιώ το dropbox και το onedrive αν και έχω και σε μερικά άλλα clouds λογαριασμούς  όπως το mediafire και το mega. Smile To Dropbox είναι το καλύτερο για μένα γιατί έχει άψογο συγχρονισμό.
solomon fi
solomon fi
Αριθμός μηνυμάτων : 6
Βαθμοί : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2017
Ηλικία : 22

Δημοσίευσηsolomon fi Δευ Νοε 27, 2017 10:39 pm

Ναι και γω το ίδιο. Κάποιες φορές χρησιμοποιω mediafire.
atozak
atozak
Αριθμός μηνυμάτων : 329
Βαθμοί : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2017
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα-Βούλα

Δημοσίευσηatozak Κυρ Δεκ 03, 2017 5:24 pm

Εγώ έχω το MEGA και έχω δυο λογαριασμούς free εκεί τώρα ο ένας κοντεύει να φουλάρει και σκέφτομαι να ανοίξω και στο Dropbox.
Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Κυρ Δεκ 03, 2017 11:48 pm

Προσωπικά το dropbox με εξυπηρετεί αφάνταστα γιατί συγχρονίζει του φακέλους του με τους φακέλους μου στον φάκελο του dropbox στο σκληρό δίσκο. Η διαδικασία είναι αμφίδρομη είτε στο φακέλο του dropbox στο cloud αλλάξεις αρχεία είτε στο σκληρό σου δίσκο συγχρονίζονται άμεσα και αυτόματα χωρίς να χρειάζεται να κάνεις κάποια διαδικασία. Στην ουσία τα έχεις τα αρχεία σου ταυτόχρονα και άμεσα διαθέσιμα στο cloud & στον σκληρό δίσκο. (Mirroring) Smile
atozak
atozak
Αριθμός μηνυμάτων : 329
Βαθμοί : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2017
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα-Βούλα

Δημοσίευσηatozak Δευ Δεκ 04, 2017 1:42 pm

@Van-Helsing πήγα να δω το 360 Cloud Drive Αποκτήστε χώρο 360 GB - 10 TB για φιλοξενία των αρχείων σας και συγχρονίστε τα με όλες τις συσκευές σας, αλλά ειναι στα κινέζικα. Πως μπορώ να το κάνω ελληνικά ή έστω αγγλικά;
Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Δευ Δεκ 04, 2017 7:46 pm

Καλησπέρα @atozak,
Δυστυχώς και εγώ που το προσπάθησα δεν μπορώ να αλλάξω τη γλώσσα σε αγγλικά. O μόνος τρόπος είναι να αντιγράψεις τη σελίδα στη μετάφραση της Google και μετά να πατήσεις στα δεξιά το σύνδεσμο ώστε να σου μεταφράσει τη σελίδα. Wink
atozak
atozak
Αριθμός μηνυμάτων : 329
Βαθμοί : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2017
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα-Βούλα

Δημοσίευσηatozak Τρι Δεκ 05, 2017 6:59 pm

@Van-Helsing πήγα στο google μα δεν κατάλαβα σίγουρα υπάρχει τρόπος να κάνω translate μια σελίδα και προφανώς αν ανοίξω εκεί λογαριασμό και το δουλεύω θα πρέπει κάθε φορά να κάνω μετάφραση. Sad Δυστυχώς δεν σκέφτηκαν και τους ευρωπαίους εκτός τους κινέζους Mad με μενδιαφέρει να μπορώ να ανεβάσω φακέλους ή αρχεία και βέβαια ο διαμοιρασμος. Cool
Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Τρι Δεκ 05, 2017 11:15 pm

@atozak παλαιότερα που το είχα δοκιμάσει υπήρχε σαν γλώσσα και η αγγλική. Επίσης παρατήρησα ότι άλλαξαν και domain name στη σελίδα τους. Προφανώς διαμαρτυρήθηκαν οι ευρωπαϊκές ή άλλες διεθνής εταιρίες (δεν θέλω να αναφέρω τις επωνυμίες τους είναι οι γνωστές σε όλους μας εταιρίες για cloud file hosting ή και cloud backup) καθώς παρέχουν αντίστοιχα πακέτα επί πληρωμή ενώ κάποια μικρότερα πακέτα cloud π.χ 5GB 10GB ή μέχρι και 10GB δωρεάν. Κρίμα πάντως γιατί είναι χρήσιμη υπηρεσία. Sad Κατά κάποιο τρόπο πιέζουν έμμεσα τους χρήστες να αγοράσουν κάποια συνδρομή στις υπηρεσίες τους. Παρόλα αυτά δεν μπορούν να διαθέσουν όλοι είτε σε μηνίαια είτε σε ετήσια βάση αυτά τα χρηματικά ποσά. Ο κάθε χρήστης πλέον με €250-300 μπορεί να αγοράσει εξίσου ένα NAS με χωρητικότητα από 2TB-40TB, να το συνδέσει στο router του και να έχει το δικό του σύστημα cloud το οποίο μπορεί να το προσπελάσει από οποιοδήποτε μέρος του πλανήτη μπορεί να βρίσκεται. Επιπλέον αποκτά και το πλεονέκτημα τα δεδομένα του να μην βρίσκονται στην κατοχή οποιασδήποτε εταιρίας.

#Cloud #Computing #NAS #Network-Attached-Storage
atozak
atozak
Αριθμός μηνυμάτων : 329
Βαθμοί : 15
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2017
Ηλικία : 51
Τόπος : Αθήνα-Βούλα

Δημοσίευσηatozak Τετ Δεκ 06, 2017 3:41 pm

@Van-Helsing πάντως δεν έχω 250-300€ και κάθομαι στις απλές free online υπηρεσίες ας είναι έχω 2 λογαριασμούς στο MEGA και από τα (6 συνολικά ε-μαιλ που κατέχω) έχω χαλάσει τα 2 (ένα e-mai lανά λογαριασμό) οπότε μπορώ με άνεση να έχω άλλα 4Χ50 GB=200GB αν βάλω και τα άλλα 2 που έχω 6Χ50 GB =300GB καθόλου άσχημα θα έλεγα πλησιάζω αυτό που σου δίνει 360 μόνο που αυτό σου δίνη 360 με ένα λογαριασμό  άρα θα είχα 360GBX6=2160GB σχεδόν 2 ΤΒ επιπλέον δεν έχω να κρατάω σημαντικά αρχεία δουλειάς για να πω πως αξίζει ο κόπος του NAS άσε που με τον διαμοιρασμό αρχείων και φακέλων στο NAS τι γίνετε; Ναι μεν εγώ έχω πρόσβαση από οπουδήποτε, οι άλλοι θα έχουν κάποιον δικό μου κωδικό; Ένα πρόβλημα που εντόπισα μόλις τώρα (πολύ ακραίο βέβαια αλλά μπορεί να γίνει) αν "πέσει" το ρεύμα στην γειτονία μου αυτομάτως δεν μπορώ να έχω τίποτα βέβαια το ίδιο θα συμβεί αν "πέσει"το ρεύμα στην περιοχή που έχει server το MEGA ή εκεί που θα είμαι εκτός σπιτιού. Να μη σπαμάρω άλλο ή ανοίγω εκεί και το δουλεύω μόνο με google translate ή ανοίγω άλλους 4 στο MEGA.
Van-Helsing
Van-Helsing
Ιδρυτής
Αριθμός μηνυμάτων : 441
Βαθμοί : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 18/08/2016
Ηλικία : 49
Τόπος : Κάπου εκεί έξω!
http://www.itexpertsforum.com/

ΔημοσίευσηVan-Helsing Τετ Δεκ 06, 2017 9:38 pm

atozak έγραψε:@Van-Helsing πάντως δεν έχω 250-300€ και κάθομαι στις απλές free online υπηρεσίες ας είναι έχω 2 λογαριασμούς στο MEGA και από τα (6 συνολικά ε-μαιλ που κατέχω) έχω χαλάσει τα 2 (ένα e-mai lανά λογαριασμό) οπότε μπορώ με άνεση να έχω άλλα 4Χ50 GB=200GB αν βάλω και τα άλλα 2 που έχω 6Χ50 GB =300GB καθόλου άσχημα θα έλεγα πλησιάζω αυτό που σου δίνει 360 μόνο που αυτό σου δίνη 360 με ένα λογαριασμό  άρα θα είχα 360GBX6=2160GB σχεδόν 2 ΤΒ επιπλέον δεν έχω να κρατάω σημαντικά αρχεία δουλειάς για να πω πως αξίζει ο κόπος του NAS άσε που με τον διαμοιρασμό αρχείων και φακέλων στο NAS τι γίνετε; Ναι μεν εγώ έχω πρόσβαση από οπουδήποτε, οι άλλοι θα έχουν κάποιον δικό μου κωδικό; Ένα πρόβλημα που εντόπισα μόλις τώρα (πολύ ακραίο βέβαια αλλά μπορεί να γίνει) αν "πέσει" το ρεύμα στην γειτονία μου αυτομάτως δεν μπορώ να έχω τίποτα βέβαια το ίδιο θα συμβεί αν "πέσει"το ρεύμα στην περιοχή που έχει server το MEGA ή εκεί που θα είμαι εκτός σπιτιού. Να μη σπαμάρω άλλο ή ανοίγω εκεί και το δουλεύω μόνο με google translate ή ανοίγω άλλους 4 στο MEGA.

Καλησπέρα @atozak,
Στις περισσότερες περιπτώσεις των NAS μπορείς να διαμοιράζεις αρχεία με συνδέσμους καθώς υπάρχει η δυνατότητα του διαμοιρασμού των αρχείων, υπάρχει επίσης η δυνατότητα διαμοιρασμού αρχείων μόνο με χρήστες που έχεις δημιουργήσει τον λογαριασμό τους στον NAS με τον κωδικό πρόσβασης τους. Τώρα στην περίπτωση διακοπής ηλεκτρικού ρεύματος θα πρέπει να έχεις προβλέψει την αγορά κάποιου UPS (Uninterrupted Power Supply) ώστε να το έχεις συνδεδεμένο στο NAS. Θα πρέπει να επιλέξεις κάποιο καλό UPS που να διαθέτει έστω κάποιες ώρες παροχής ηλεκτρικού ρεύματος και να ανιχνεύει όσων το δυνατόν συντομότερο την πτώση ρεύματος (σε χιλιοστά του δευτερολέπτου) ώστε να μην κλείσει καθόλου ο NAS. Σίγουρα όμως αν μια στο εκατομμύριο παρουσιαστεί διακοπή ρεύματος θα πρέπει να υπάρχει κάποιο άτομο στον χώρο ώστε να πατήσει το κουμπί ενεργοποίησης του. Ώς γνωστό τα UPS δεν μπορούν να παρέχουν ρεύμα για πάρα πολλές ώρες στο NAS ή στο PC σου.

Στα UPS καλύτερης ποιότητας μπορείς να συνδέσεις και το router σου επάνω ακόμα και τη γραμμή τηλεφώνου. Wink

#NAS #Network-Attached-Storage #UPS #Untinterrupted #Power #Supply #Shared #Folders #Files #Sharing

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να απαντήσετε

Προκειμένου να απαντήσετε πρέπει να είστε μέλος.

Δημιουργία Λογαριασμού

Ενταχθείτε στην κοινότητά μας δημιουργώντας έναν λογαριασμό. Είναι πανεύκολο!


Δημιουργία ενός νέου Λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό; Κανένα πρόβλημα, συνδεθείτε εδώ.


Σύνδεση

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης